Google+ Followers

czwartek, 3 kwietnia 2014

Bajkowo i kolorowo.

Dzisiaj wnoszę trochę bajkowej aury, a to za sprawą wyzwania "Bajkowa". Szczegóły dotyczące tego wyzwania można zaleźć na stronie bloga: Rozkręcone Myśli.

Świat bajek jest piękny, kolorowy, pełen fantazji i niespodzianek (o tych mniej pozytywnych aspektach celowo nie piszę). Ile tam można spotkać postaci, każda z nich jest tak wyrazista, pełna emocji i niepowtarzalna, a dlaczego? Każda z nich zamieszkuje nasz własny świat wyobraźni, tam nie ma miejsca na zakazy czy nakazy. Do tego bajkowego świata wyobraźni można zaprosić każdego albo nikogo, to już zależy tylko i wyłącznie od nas. Tak......, w tym świecie my sami kreujemy najbardziej fantastyczne wizje. Żaden problem aby latać, teleportować się czy czarować :-).
Osobiście, zawsze preferowałam bajki, które nie były przesycone negatywnymi postaciami, a jednocześnie ich zakończenie zawsze było szczęśliwe. Jednakże, aby móc pokazać dobro trzeba również pokazać zło.

W bajkach często przejawia się motyw królewski, pełen przepychu i elegancji.
Właśnie dlatego naszyjnik, który stworzyłam do tego wyzwania jest moim wyobrażeniem klejnotu królewskiego.
Ma przedstawiać przepych, ale i subtelność. Sześć kryształów Swarovski ( 14 mm), w trzech kolorach: Emerald, Fuchsia i Lt Amethyst, połączonych koralikami Toho i Preciosa, tworzą wisior o długości około 2,5 cm. Nie mogło zabraknąć również barwy złotej, która nadaje szlachetności. Dodatkowo, dolną część wisiora zdobi rodzaj zawieszki z kryształkami Preciosa i drobnym serduszkiem. Tak na szczęście, serce jako główny symbol miłości i motyw przewodni każdej z bajek :-).
Sam naszyjnik tworzą koraliki Rulla Acua Capri Gold, białe perełki 4 mm oraz jako łączniki - drobne koraliki w kolorze Emerald.

Moim celowym zamiarem było nie łączenie na stałe wisiora z naszyjnikiem. W każdej chwili wisior można przywiesić do łańcuszka czy innego ozdobnego naszyjnika (zawieszka jest dość szeroka).
Naszyjnik natomiast, można nosić bez żadnych dodatków, prezentuje się równie okazale jak z wisiorem :-).

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga i za komentarze.

4 komentarze: