Google+ Followers

poniedziałek, 13 maja 2013

Pergaminowa odsłona.....karteczki.

Zafascynowały mnie znalezione w "sieci", przepiękne, wykonane techniką pergaminową, kartki okolicznościowe, obrazki, pudełeczka i różne inne cuda. Poszłam więc w zaparte :-) i postanowiłam spróbować wykonać taką karteczkę ozdobioną techniką pergaminową. Oczywiście wiązało się to z zakupem odpowiednich narzędzi i materiałów. Jak sama technika na to wskazuje, nie da się tego wykonać bez pergaminu, czy narzędzi tłoczących i perforujących. Do tego potrzebne są też precyzyjne nożyczki, takie jak do manicure, mata do perforowania, płytka tzw. Multi - grid z różnymi wzorami, wosk, klej czy tusze. Trochę tego jest :-), ale dzięki temu można tworzyć przepiękne rzeczy.
Jak widać na zdjęciu moją kartkę dodatkowo ozdobiłam kolorowymi dżetami oraz dekoracyjnymi naklejkami w kolorze złotym. Ja, jestem na etapie podziwiania tych, którzy z pergaminem potrafią zdziałać cuda. Nie ma jednak co się zrażać, bo jak każda praca manualna, aby zadowolić nasze oko, wymaga od nas wielu ćwiczeń i determinacji. Jeśli ktoś również stawia pierwsze kroki w tej dziedzinie, trzymam kciuki :-).
P.S.
Fotograf, to ze mnie żaden :-), zdjęcie się nie udało. Karteczki już nie mam, więc nawet nie jestem w stanie tego poprawić. Proszę o wybaczenie, w tej dziedzinie muszę również się wiele nauczyć.


Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga i za komentarze.

2 komentarze: